Ako si správne vybrať sedačku, keď máte doma zvieratko? Vieme, na čo musíte dbať!

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Každý majiteľ štvornohých miláčikov vie, že životnosť nábytku v domácnosti je každý deň ťažko skúšaná. Chlpy, pazúriky a zuby urobia svoje a najčastejšie si to odnesie sedačka v obývačke. Niet divu, že je často už krátko po kúpe v zlom stave. Preto by ste na prítomnosť zvieratka v domácnosti mali myslieť už pri jej výbere. Je pochopiteľné, že vzhľad a cena sú vo väčšine rozhodujúce, no v tomto prípade by ste mali dbať viac na pevnosť materiálu a možnosti jeho údržby. Aby ste sa vyhli nepríjemným fľakom od slín, špinavých labiek či vrstiev chlpov, zvoľte si sedačku z umývateľného materiálu alebo s poťahom, ktorý môžete vyprať.

Najčastejšie sa na sedacie súpravy používa mikroplyš, ktorý je dostatočne pevný aj vďaka odolnému vlasu z čistého nylonu.  Nezašpiní sa tak rýchlo a ľahko sa čistí. Veľmi obľúbené sú aj sedačky z mikrovlákna, ktoré sa nielenže ľahko udržiava, ale je aj príjemné na dotyk. Čoraz populárnejšie sú sedačky z ekokože. Ich hlavnou výhodou je ľahká údržba a čistenie. Stačí ich totiž utrieť navlhčenou handričkou s kvapkou saponátu. Tento materiál je navyše vhodný aj do domácností s alergikmi. Ak máte doma štvornohého miláčika, rozhodne by ste mali zabudnúť na gauče s bavlneným poťahom, ktorý nie je snímateľný a tým pádom ho nemôžete vyprať. Materiál má krátku životnosť, pretože ťažko odoláva vonkajším vplyvom.

Chcete sa dozvedieť viac skvelých tipov do vašej domácnosti? Všetky časti relácie Nové bývanie Dizajn nájdete v našom archíve úplne zadarmo!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka