Máte dve deti, ale len jednu malú detskú izbu? Poradíme vám, ako z nej urobíte malý raj!

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Mnoho mladých rodín sa v súčasnosti musí popasovať s nedostatkom priestoru vo svojom bývaní. Máloktorý pár má totiž pri hľadaní prvého spoločného bývania toľko peňazí, aby si mohol dovoliť obrovskú vilu či niekoľko izbový mezonet. Keď sa potom rodina rozrastie o viac ako jedno dieťa, súrodenci sa vo väčšine o izbu delia. Ak je detská izba dostatočne veľká, nemusí to byť problém. No čo robiť v prípade, ak je izba naozaj veľmi malá a každé dieťa potrebuje svoj vlastný priestor? Práve tomuto problému sa budeme venovať v dnešnej časti Nového bývania Dizajn. Bytový dizajnér Michal Skrak dostane za úlohu prerobiť detskú izbu s plochou len 12 metrov štvorcových, ktorú obývajú dve deti. „Dvanásť metrov štvorcových pre dve deti je, samozrejme, na minime. Budeme sa snažiť urobiť všetko pre to, aby sme týchto dvanásť metrov štvorcových využili čo najlepšie,“ nádeja sa dizajnér.

Zadanie však vôbec nebude jednoduché. Skrak totiž nebude bojovať len s nedostatkom priestoru, ale aj s časom. Na celú prerábku a dizajnovanie dostane len 4 dni, čo ho mierne vydesilo. Celú rekonštrukciu totiž odhadoval na minimálne 5 dní. Izbu totiž plánuje zariadiť nábytkom vyrobeným na mieru, ktorý bude plne zodpovedať priestorovým možnostiam detskej izby. Využiť chce doslova každý centimeter a s hotovým nábytkom by to nebolo možné. Výroba nábytku na mieru ale rozhodne nie je lacná záležitosť, preto jeho vízie môže prekaziť výška plánovaného rozpočtu. Koľko peňazí dostane k dispozícii a podarí sa mu vytvoriť z plochy 12 metrov štvorcových raj pre dvoch drobcov?

Sledujte reláciu Nové bývanie Dizajn už dnes o 17:55 na JOJke!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka