Prerábka ošarpaného bytu v pôvodnom stave: Nočná mora či raj pre kreatívnych ľudí?

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Určite nám dáte za pravdu, ak povieme, že pri kúpe nehnuteľnosti vyhovuje každému niečo iné. Niekto si rád priplatí za byt či dom po rekonštrukcii, iní si svoj budúci domov radi prerobia podľa svojho vkusu a obsahu peňaženky. Do druhej skupiny ľudí patrí aj sympatická Danka, ktorá si kúpila ošarpaný byt v pôvodnom. Miestami až zdevastovanému bytu chce vraziť svoju pečať, aby sa v ňom v budúcnosti cítila naozaj príjemne. S tým jej v najnovšej časti Nového bývania Dizajn pomôže bytový dizajnér Michal Skrak, ktorý sa spolu so svojím tímom pokúsi premeniť kuchyňu v príšernom stave na hotový raj.

Danka totiž popri práci pôsobí aj ako foodblogerka, a preto je pre ňu dokonalá, dizajnová a funkčná kuchyňa mimoriadne dôležitá. „Kuchyňa pre foodblogerku? Netuším, čo to má byť. Asi si to budem musieť nájsť na nete. Predpokladám, že to musí byť profi fungujúca kuchyňa. Jednoducho tam trávi kopec času, takže v podstate celý byt môže zrušiť a bude bývať v kuchyni,“ povedal so smiechom dizajnér, ktorý ako obvykle dostal ako pomôcku tri indície – hrnček z Londýna, žlto-oranžovú šatku a kuchársku knihu s vegetariánskymi receptami. „Myslím, že som architektovi dala toľko indícií, koľko som dokázala vymyslieť alebo nájsť. Aby to naozaj odrážalo to, čo v tej kuchyni hľadám z hľadiska dizajnu a z hľadiska funkčnosti,“ myslí si Danka. Podarí sa Michalovi splniť jej indície a dodržať rozpočet?

Sledujte reláciu Nové bývanie Dizajn už dnes o 17:55 na JOJke!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka