Dajte svojmu príbytku punc luxus: Poznáme tajné tipy, s ktorými to hravo zvládnete!

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Aj vy ste sa niekedy pristihli pri tom, že sa v nemom úžase pozeráte na luxusné zariadenie bytov či domov a ticho túžite po niečom podobnom? Nehovoríme o barokových sedačkách, oknách s vitrážami či striebornom príbore. Hovoríme o každodennom luxuse, ktorý je v niektorých príbytkoch prirodzenou súčasťou. Ak sa v súvislosti s touto témou pozeráte na stav vášho „sporiaceho prasiatka“ a práve ste zistili, že nie je práve najplnšie, nemusíte zúfať.

Bytový dizajnér Michal Skrak z Nového bývania Dizajn nám prezradil tajné tipy, s ktorými premeníte klasické zariadenie na to luxusné rýchlo, ľahko a za rozumnú cenu. „Keď chceme do nášho príbytku priniesť luxus, tak väčšinou sa to odzrkadľuje v materiáloch akými sú napríklad kameň, drevo alebo sklenené a zrkadlové plochy. Všetko sú to veľmi drahé materiály, ale na trhu už existuje kopec napodobenín, kde si viete vybrať a môže to naozaj vyzerať luxusne. Dnes už ani krištáľové lustre nie sú také drahé a poznám aj také, ktoré sú naozaj veľmi lacné a dostupné,“ vysvetlil Michal.

K luxusnému dizajnu niekedy naozaj netreba veľa. Veľké divy dokáže napríklad mramorová či žulová fólia a spreje v metalických farbách. „K luxusnému vzhľadu vášho príbytku dopomôžu aj zlaté akcenty. Netreba ísť do zlatníctva, ale stačí si kúpiť zlatý sprej. Môžete si ním nastriekať nožičky od stolíka a máte naozaj luxusne vyzerajúci predmet. Môžete to doplniť mramorovou fóliou a bude to vyzerať perfektne,“ myslí si Skrak. So skvelými nápadmi prišla aj dizajnérka Zuzana Obšitníková, ktorá má na konte scénografiu mnohých úspešných jojkárskych seriálov a relácií. Podľa jej slov môžu celkový dizajn doslova vyšperkovať aj závesy. Čím kvalitnejšie látky použijeme, tým lepší efekt dosiahneme. Luxus je možné vytvoriť aj pomocou vankúšov, pretože priestorom dodajú krásnu farebnosť a hravosť. Luxusný dizajn môžeme dosiahnuť aj vhodnou voľbou farieb, ktorými namaľujeme svoje steny. Napriek tomu, že momentálne sú vysoko aktuálne a trendové farebné či vzorkované tapety, investujte radšej do farieb v odtieňoch púdru, masla či slonovej kosti.

Chcete vedieť o dizajnovaní bývania čo najviac? Sledujte reláciu Nové bývanie Dizajn už zajtra o 17:55 na JOJke!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka