Hrdzavé výfuky z auta nemusia patriť do starého železa: Neuveríte, na čo sa dajú použiť!

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Každá epizóda Nového bývania Dizajn prináša divákom televízie JOJ skvelé nápady na vlastnoručne vyrobený nábytok či bytové doplnky. Inak to nebolo ani tento týždeň. Bytový dizajnér Michal Skrak chcel prerobiť fádny byt mladého muža na moderný a industriálny priestor s viacerými zónami. Jeho súčasťou mala byť aj takzvaná handmade lampa, ktorú sa rozhodol vyrobiť z naozaj netradičného materiálu – z hrdzavých výfukov z auta. Spoločne s moderátorom Vladom Voštinárom a kolegom Martinom sa vybrali na jedno bratislavské vrakovisko, na ktorom si vybrali ideálne výfuky. Tie mali tvoriť základ lampy.

Postup je pomerne jednoduchý a dokonca nemusíte používať ani zváračku. Jednotlivé výfuky pospájajte skrutkami, pričom si môžete pomôcť vŕtačkou. Pletence preleštite a hrdzavé rúrky ošetrite ochrannou farbou. „Hrdzu ošetríme takou fintičkou. Máme na to vymyslenú takú vec. Je ňou farba na kožu na báze liehu. Hrdzavé železo po natretí touto farbou vyzerá veľmi dobre. Bude to na tom dobre držať, lebo lieh sa odparí a ostane na tom matný lak,“ povedal zručný Martin. Do kostry lampy následne zavedieme elektroinštaláciu a na vrch umiestnime tienidlo. Skutočne originálnu lampu si s trochou šikovnosti vyrobíte za 1 až dva dni a stáť vás bude približne 70 eur.

Postup lampa z vyfuku

Zdroj: joj.sk

Sledujte reláciu Nové bývanie Dizajn opäť v nedeľu o 17:55 na JOJke!
Nenechajte si ujsť aj ďalšiu časť dizajnovej poradne, ktorú nájdete na našej stránke už v sobotu!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka