Túžite po bylinkovej záhradke, ale nemáte na ňu miesto? Inšpirujte sa skvelým riešením!

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Súčasný trend zdravého stravovania spôsobil, že čoraz viac gazdiniek používa v kuchyni pri varení čerstvé bylinky namiesto tých sušených z obchodu. Veď, čo môže byť lepšie ako vôňa čerstvo natrhanej bazalky, tymianu či mäty. Ak bývate v dome či vo väčšom byte, určite nie je problém vytvoriť si dokonalú bylinkovú záhradku. Ako si však priniesť kus prírody napríklad do panelákového bytu, v ktorom nemáme vhodné priestorové podmienky na vytvorenie bylinkovej záhradky? So skvelým nápadom prišli dizajnéri v Novom bývaní Dizajn. Za pár minút vytvorili originálnu nástennú záhradku, ktorá nielenže nezaberie veľa miesta, ale aj nestojí veľa peňazí.

Budete potrebovať starý rám z obrazu, ktorý si môžete zaobstarať u starých rodičov, v bazáre alebo na blšom trhu. Obraz vyberte a rám natrite akrylátovou farbou vo vami zvolenom odtieni. Ak je vzorka na ráme príliš členitá, použite radšej farbu v spreji. Zo zadnej strany na rám pripevnite kúsok starej palety alebo drevené dosky, ktoré budú tvoriť základ záhradky. Drevo môžete ponechať v pôvodnom stave, ale môžete ho aj upraviť olejom na drevo či matným lakom. Na zadnú stranu drevenej dosky ešte pripevnite sololit – drevovláknitú dosku, ktorá sa využíva najmä v nábytkárstve. Sololit kúpite v akomkoľvek hobby obchode a bude slúžiť ako podkladová vrstva, ak nechcete, aby rámiky odstávali od steny. Na záver spredu do dreva pripevnite kvetináč pomocou skrutky. Nástennú záhradku môžete využiť aj ako farebný akcent v priestore, ak drevo obalíte vo farebnej či vzorkovanej látke. Podobným spôsobom si však nemusíte vytvoriť len bylinkovú záhradku, ale aj štýlovú tabuľku na odkazy. Stačí, ak namiesto dreva použijete korok.

Ďalšie skvelé handmade nápady prinesie relácia Nové bývanie Dizajn opäť v nedeľu o 17:55 na JOJke!

Skvelé dekorácie si môžete vyrobiť aj z korkových štupľov! Vieme, ako na to!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka